Bydgoszcz: wiadomo już, kto zbuduje szpital dziecięcy

Autor: AKX/Rynek Zdrowia • • 28 lutego 2011 09:37

Budową Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy zajmą się warszawski Budimex oraz jako partnerzy trzy bydgoskie firmy: Budopol, EBUD-Przemysłówka i Lech. Jak już podawaliśmy, koszt inwestycji to około 135 mln zł.

Bydgoszcz: wiadomo już, kto zbuduje szpital dziecięcy

Budowa gmachu Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy to jedna z największych inwestycji w województwie kujawsko-pomorskim.

Jak podaje Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, obiekt ma być gotowy już w 2013 roku. Będzie posiadał nowoczesną aparaturę medyczną, a także basen i ogród na dachu.

- Praca w nowym budynku i z nową aparaturą  pozwoli na znaczne skrócenie czasu oczekiwania na wykonanie badań i zabiegów - mówi Edward Hartwich, wicemarszałek województwa.

Szpital wzbogaci się o nowoczesny oddział chirurgii dziecięcej i leczenia oparzeń oraz trzy nowe sale operacyjne. Zaplanowano też inne rozwiązania zgodnie z europejskimi normami, w tym między innymi  miejsca noclegowe dla rodziców chorych dzieci. Będzie ich 60.

Wojewódzki Szpital Dziecięcy w Bydgoszczy leczy rocznie 9 tys. pacjentów. Liczba hospitalizowanych w nim chorych co roku się powiększa, w ciągu ostatnich 10 lat wzrosła blisko o połowę. Wzniesione w XIX wieku budynki lecznicy, a także te adaptowane i dobudowane później nie spełniały współczesnych norm dla tego typu obiektów. Wymagałyby niezwykle kosztowanej modernizacji. Taniej było rozpocząć budowę nowego kompleksu.

Wkrótce zostanie ogłoszony konkurs na wizualizację szpitala.  Inwestycje prowadzi spółka Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne powołana przez Urząd Marszałkowski do realizacji medycznego pakietu inwestycji.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum