Bydgoszcz: w Centrum Onkologii rusza restauracja dla pacjentów

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 17 września 2012 17:15

Nowoczesną restaurację dla pacjentów i odwiedzających uruchomiło w poniedziałek (17 września) Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Inwestycja o wartości blisko 7,5 mln zł pozwoli na zmianę sposobu serwowania posiłków.

Bydgoszcz: w Centrum Onkologii rusza restauracja dla pacjentów

- W polskich warunkach jest to rozwiązanie praktycznie niespotykane: kończymy z roznoszeniem posiłków po salach chorych i spożywaniem ich w łóżkach. Od poniedziałku pacjenci mają do dyspozycji nowoczesną restaurację. Będą mogli wybrać potrawę i zjeść posiłek w kulturalnych warunkach - wyjaśnił dyrektor Centrum Onkologii w Bydgoszczy Zbigniew Pawłowicz.

Zgodnie z założeniami pacjenci mają wyznaczone po dwie godziny na każdy z trzech codziennych posiłków i w tym czasie mogą przyjść do restauracji, by zjeść śniadanie, obiad lub kolację. Na miejscu sami wybierają z oferty składniki posiłków i sami decydują, ile chcą zjeść. Restauracja jest przygotowana do obsługi 300 osób dziennie.

W poniedziałek na śniadanie przyszło blisko 140 osób. - Dla pacjentów w wyznaczonych godzinach wszystko jest all inclusive. Każdy chory ma na ręku pasek z kodem kreskowym - wystarczy, że go zeskanuje w restauracji, by korzystać z posiłków bez ograniczeń. Jeśli ktoś nie może lub po prostu nie chce przyjść do restauracji, może zjeść posiłek w sali chorych - zaznaczył dyrektor.

Nowoczesna restauracja oraz jej wyposażenie i zaplecze kuchenne są własnością Centrum Onkologii. Obsługą zajmuje się jednak zewnętrzna firma gastronomiczna. Po okresie testowym restauracja będzie w pełni dostępna, na zasadach rynkowych, także dla personelu centrum i osób odwiedzających chorych. Inwestycja jest częścią wartego 100 mln zł projektu rozbudowy i modernizacji centrum, finansowanego przez samorząd województwa.

Wartość kompleksu żywieniowego to 7,5 mln złotych, z czego 6 mln zł pokrył samorząd wojewódzki, a resztę dopłaciło Centrum Onkologii.

Na finiszu jest obecnie inna ważna inwestycja Centrum Onkologii - budowa Parku Aktywnej Rehabilitacji i Sportu z halą sportową i 25-metrowym basenem pływackim oraz zespołem siłowni i urządzeniami do hydroterapii, a także centrum konferencyjno-szkoleniowym. Kompleks będzie służył rekonwalescentom i osobom niepełnosprawnym, a także wszystkim mieszkańcom regionu.

W oddanej do użytku części PARiS funkcjonuje już zakład rehabilitacji centrum, pozostałe roboty budowlane zakończą się w grudniu, a prace wyposażeniowe będą wymagały kolejnych sześciu miesięcy. Koszt przedsięwzięcia to 40 mln zł.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum