Bydgoszcz: trwa budowa nowego skrzydła Centrum Pulmonologii

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 28 listopada 2014 16:08

W Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii można już oglądać efektowną elewację nowego skrzydła, zbudowanego w ramach projektu inwestycyjnego finansowanego przez samorząd województwa.

Bydgoszcz: trwa budowa nowego skrzydła Centrum Pulmonologii

Jak podaje Beata Krzemińska, rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego, połączona z rozbudową modernizacja placówki jest częścią medycznego tzw. pakietu stulecia, czyli marszałkowskiego programu rozwoju i unowocześnienia infrastruktury kluczowych dla województwa lecznic.

Inwestycja obejmująca dobudowanie do zabytkowego kompleksu szpitalnego przy ulicy Seminaryjnej nowego skrzydła  jest pierwszym, najważniejszym etapem rozbudowy.

Nowy czterokondygnacyjny pawilon pomieści między innymi blok operacyjny i cztery oddziały łóżkowe, a także centralną sterylizatornię, blok diagnostyki obrazowej i laboratorium patomorfologiczne. W pomieszczeniach staną nowy sprzęt i aparatura medyczna. Prace budowlane powinny zakończyć się w pierwszym kwartale przyszłego roku, obiekt zostanie oddany do użytku wiosną.

Wartość przedsięwzięcia, które prowadzi powołana specjalnie w tym celu samorządowa spółka Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne, to 34 mln zł. Źródłem finansowania jest kredyt pomocowy Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Projekty finansowane dzięki środkom medycznego pakietu stulecia nie są jedynymi w Centrum Pulmonologii w ostatnim czasie. W latach 2009-2011 odbyła się między innymi gruntowna modernizacja budynków przy ulicy Meysnera, zajmowanych przez oddziały służące przede wszystkim chorym na gruźlicę. Warte 6 mln złotych inwestycje zostały sfinansowane ze środków samorządu województwa oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2007-2013.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum