Bydgoszcz: szpital inwestuje w nowoczesny blok operacyjny

Autor: Gazeta/Rynek Zdrowia • • 19 września 2011 10:16

Szpital Uniwersytecki nr 1 im. Jurasza w Bydgoszczy po remoncie będzie miał aż 15 sal operacyjnych. Wykorzysta to specjalizując się m.in. w mikrochirurgii. Bydgoskim lekarzom pomaga w tym prof. Maria Siemionow.

Bydgoszcz: szpital inwestuje w nowoczesny blok operacyjny
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Rozbudowa Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 finansowana jest z budżetu państwa. Całość inwestycji będzie kosztować ponad 300 mln zł. Szpital po zakończeniu remontu, oprócz nowych klinik - psychiatrii czy dermatologii, będzie miał także nowoczesny i ogromny blok operacyjny.

Cała inwestycja zostanie zakończona za cztery lata, jednak już dziś dyrekcja lecznicy przygotowuje się do nowych wyzwań. Jednym z nich ma być rozwój mikrochirurgii. Pierwsi lekarze szkolą się już w Cleveland u prof. Marii Siemionow, która przeprowadziła pierwszy w USA przeszczep twarzy.

Szpital, przynajmniej na razie, przeszczepów twarzy przeprowadzać nie będzie, jednak w dziedzinach zabiegowych mikrochirurgia jest coraz bardziej potrzebna. Dzięki szkoleniom lekarzy szpital będzie mógł oferować przyjmowanym pacjentom najwyższą jakość usług. 

Wielki blok operacyjny otwiera też nowe możliwości przed Kliniką Pediatrii, Onkologii i Hematologii Dziecięcej. To drugi ośrodek w kraju pod względem wykonywanych przeszczepów szpiku. W szpitalu mają być prowadzone przeszczepy wątroby, a nie tylko nerek jak do tej pory. Rozwinie się także chirurgia dziecięca. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum