Bydgoszcz: rusza budowa szpitala dziecięcego

Autor: Sa/Rynek Zdrowia • • 26 kwietnia 2010 14:46

Konsorcjum bydgoskich firm rozpocznie wkrótce prace związane z przygotowaniem placu budowy pod rozbudowę Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy.

Umowę w tej sprawie już podpisano.

– Po ważnym etapie przygotowań proceduralnych, rozpoczynamy działania na placu budowy. Wkrótce zostanie wbita w ziemię symboliczna pierwsza łopata. To będzie lecznica o europejskim standardzie, dobrze spełniająca zadania stawiane przed tego rodzaju placówkami – podkreśla marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.

Działania związane z przygotowaniami do rozpoczęcia robót  budowlanych w czasie ostatnich tygodni nabrały tempa. Podpisano umowę z firmą, która objęła obowiązki inżyniera projektu, co oznacza, że w imieniu inwestora – samorządowej spółki KujawskoPomorskie Inwestycje Medyczne – wybierze generalnego wykonawcę i będzie prowadziła nadzór inwestycyjny. Jest to konsorcjum bydgoskiego Invest Projektu i Eko Investu ze Szczecina.

W postępowaniu przetargowym wyłoniono firmę, która zajmie się przygotowaniem placu budowy. Wybrano konsorcjum trzech bydgoskich przedsiębiorstw: Budopolu, Lecha i Ebudu. To konsorcjum, z którym właśnie podpisano umowę, będzie prowadzić między innymi prace wyburzeniowe.

Obecnie, w ramach przygotowań do rozpoczęcia robót, trwa operacja  przenoszenia szpitalnego oddziału neurologii z pododdziałem  rehabilitacyjnym do tymczasowej siedziby w obiektach 10. Wojskowego Szpitala Klinicznego. Oddział będzie tam funkcjonował do końca budowy.

Rozbudowa i modernizacja bydgoskiego Wojewódzkiego Szpitala  Dziecięcego to największa obecnie inwestycja medyczna w województwie kujawsko–pomorskim, której wartość wyszacowano na 155 milionów złotych. Nowy  kompleks lecznicy zostanie wybudowany praktycznie od podstaw. Większość istniejących budynków zostanie wyburzona, a zabytkowa część  gmachu głównego zmodernizowana zgodnie z wytycznymi  konserwatorskimi. Na dachu powstanie ogród, w którym chore dzieci  będą mogły spędzać czas.

Po zakończeniu inwestycji  szpital wzbogaci się o nowoczesny oddział chirurgii dziecięcej. Zaplanowano w nim rozwiązania zgodnie z europejskimi normami dotyczącymi powierzchni przeznaczonej dla pacjentów, w tym między innymi 60 miejsc noclegowych dla rodziców chorych dzieci. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum