Bydgoszcz: rozbudowa szpitala pod lupą marszałka

Autor: Gazeta Pomorska/Rynek Zdrowia • • 06 sierpnia 2009 17:19

W Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym im. Tadeusza Borowicza w Bydgoszczy trwają kontrole. Choć urzędnicy twierdzą, że są rutynowe, to wstrzymują rozbudowę placówki - informuje Gazeta Pomorska.

"Kontrola zamiast prac", "Kolejny przestój w budowie szpitala w Bydgoszczy" – alarmuje miejscowa prasa, która przypomina, że rozbudowa  od dawna przypomina farsę. Nowe skrzydło budynku miało być oddane do użytku rok temu, ale prace stanęły z powodu decyzji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, przeprowadzającego kontrole.

Rozbudowa miała zakończyć się w tym roku, ale znowu pojawiły się kontrole i audyt inwestycji.

Wacław Filar, dyrektor wydziału inwestycji Urzędu Marszałkowskiego w Bydgoszczy zapewnia, że samorząd województwa regularnie kontroluje podległe mu jednostki, więc jest to standardowa procedura. Dodaje przy tym, że kontrola pozostanie bez wpływu na rozbudowę szpitala. Przestój w pracach natomiast wiąże się z koniecznością zatwierdzenia zakresu robót na III kwartał 2009 r. (na kwotę 1 mln 146 tys. zł).

Całkowity koszt inwestycji ma wynieść ok. 20,75 mln zł. Całość sfinansuje Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

W nowym budynku znajdzie się specjalna izba przyjęć dla nosicieli chorób wysokozakaźnych i kilkanaście miejsc do izolacji takich pacjentów.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum