Bydgoszcz: rośnie nowy budynek NFZ, znajdą się tam wszystkie biura

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 31 maja 2016 11:15

Nowa siedziba Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ ma już pierwszą naziemną kondygnację. Zakończenie inwestycji planowane jest na trzeci kwartał 2017 r. W jednym biurowcu znajdą się wszystkie biura Funduszu, które dziś rozrzucone są w różnych punktach Bydgoszczy.

W nowej siedzibie oddziału Funduszu w Bydgoszczy będą mieściły się wszystkie biura NFZ, które dziś rozrzucone są w różnych punktach miasta. Fot. Archiwum

Jak podaje Gazeta Wyborcza, główna idea powstającego obiektu polegać będzie na połączeniu istniejącej bryły budynku, w którym w przeszłości mieścił się jeden z oddziałów Administracji Domów Miejskich, z nową. 

Część nowej bryły budynku będzie przeszklona. Wejście główne zostanie podkreślone głębokim podcieniem na parterze. Wewnątrz znajdzie się duży zadaszony dziedziniec, który spełni rolę holu głównego. Do dyspozycji będzie ponad 4120 m kw. powierzchni. Przy budynku ma działać parking dla interesantów.

Koszt inwestycji to ponad 17,3 mln zł. NFZ po zakończeniu prac planuje sprzedaż dotychczas zajmowanych i wynajmowanych budynków w centrum Bydgoszczy. Wszystkie biura będą mieścić się na Wyżynach, co sprzyjać ma kompleksowej obsłudze pacjentów. Dziś siedziby NFZ w Bydgoszczy są rozproszone.

Więcej: www.gazeta.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum