Bydgoszcz: otwarto nowoczesną sterylizatornię

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 13 września 2010 18:20

10. Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką w Bydgoszczy ma najnowocześniejszą sterylizatornię w kraju. Kosztowała 5 mln zł.

Bydgoszcz: otwarto nowoczesną sterylizatornię

Zastosowana technologia jest wysoce zautomatyzowana i obejmuje procesy sterylizacji zimno-temperaturowej, bardzo nowoczesnej, bezpiecznej i oszczędnej w użyciu. Sterylizacji podlegają nie tylko narzędzia wykorzystywane podczas operacji, ale także bielizna operacyjna, końcówki aparatów, wózki czy całe stoły operacyjne.

Sterylizatornia w bydgoskim szpitalu jest jedyną w Polsce pracownią, która pozwala przypisać narzędzia do konkretnego pacjenta.

Po wielu latach można stwierdzić, że właśnie tego konkretnie narzędzia użyto do operacji danego pacjenta. Szpital ma pewność, na podstawie wydruków kontrolnych, że to narzędzie było sterylne i że np. nie jest powodem zakażenia szpitalnego. To bezcenny dowód np. podczas procesów sądowych

Szpital planuje zarabiać na sterylizatorni. Z pracowni będą mogły korzystać np. małe przechodnie, którym nie opłaca się tworzyć swojej centralnej sterylizatorni.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum