Bydgoszcz: oddział ratunkowy szpitala im. Biziela zostanie rozbudowany

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 23 marca 2017 20:06

Półtora roku potrwa przebudowa i rozbudowa oddziału ratunkowego w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy, dzięki której poprawią się warunki dla pacjentów i personelu. Koszt inwestycji wyniesie 4,4 mln zł, w tym 3,4 mln zł dofinansowania UE.

Bydgoszcz: oddział ratunkowy szpitala im. Biziela zostanie rozbudowany
Nasz SOR jest największy w województwie - powiedziała dyrektor Wanda Korzycka-Wilińska. Fot. Archiwum

W ramach inwestycji w części szpitalnego patio powstanie budynek o powierzchni 773 m kw., a także przebudowane zostaną dotychczasowe pomieszczenia szpitalnego oddziału ratunkowego (SOR) o powierzchni 772 m kw. Nowy budynek zostanie zintegrowany z nowym obiektem. Zgodnie z planem przebudowa i rozbudowa rozpocznie się 1 kwietnia i zakończy 30 października 2018 r.

- Nasz SOR jest największy w województwie po względem liczby przyjmowanych pacjentów, w zeszłym roku udzieliliśmy pomocy ok. 50 tys. osobom. Celem projektu jest zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów i pracy warunków pracy personelu. Utworzone zostaną trzy stanowiska wstępnej terapii, których obecnie nam brakuje w szpitalu - powiedziała dyrektor naczelny Wanda Korzycka - Wilińska.

Dyrektor ds. administracyjno-technicznych Leszek Kowalik podkreślił, że przedsięwzięcie będzie złożone pod względem technicznym, gdyż ciężkie maszyny budowlane do patio pomiędzy segmentami szpitala będzie trzeba dostarczyć górą przy pomocy dźwigu, na szczęście otaczające budynki są parterowe.

W czasie prowadzenia inwestycji SOR będzie funkcjonował bez przerwy.

Inwestycja zostanie zrealizowana ze środków unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz budżetu Ministerstwa Zdrowia.

SOR w szpitalu im. Biziela pełni stały 24-godzinny dyżur internistyczny, chirurgiczny, neurochirurgiczny, neurologiczny, urazowy, laryngologiczny, okulistyczny i urologiczny. Na oddziale zatrudnionych jest 95 osób.

W 2010 r. oddział wzbogacił się w nowoczesny sprzęt medyczny za 8,1 mln zł, z czego dofinansowanie unijne sięgnęło 6,9 mln zł.

Szpital im. Biziela jest jednym z dwóch lecznic funkcjonujących w ramach Collegium Medium Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, obok Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum