Bydgoszcz: nowy szpital dziecięcy na kolorowo

Autor: Gazeta.pl, DM/Rynek Zdrowia • • 07 września 2010 17:27

Kujawsko-pomorski Urząd Marszałkowski zamierza ogłosić konkurs na najlepszą plastyczną wizualizację nowo budowanego szpitala dziecięcego w Bydgoszczy.

Odbyło się już pierwsze spotkanie w sprawie wizualizacji szpitala. Wzięli w nim udział bydgoscy plastycy, lekarze i pracownicy urzędu – podaje portal gazeta.pl. Z jego informacji wynika, że dachy lecznicy mają być zielone. W ogrodach obok szpitala znajdą się meble i zabawki. Częścią parku ma być system pozwalający dzieciom na stawianie namiotów, budowanie fortów i żaglowców. Wszystkie elementy placu zabaw mają być naturalne, w łatwo rozpoznawalnej gamie kolorów.

Ponadto w głównym holu i na I piętrze mają stanąć dwa akwaria z rybami. W pokojach zabaw i na oddziałach mają znaleźć się kolorowe zabawki z miękkich materiałów.

Portal rynekzdrowia.pl już w kwietniu informował, że na miejscu istniejącego Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy zdecydowano się wybudować nową placówkę.

Jak tłumaczył nam Piotr Kryn, dyrektor departamentu zdrowia i nadzoru właścicielskiego Urzędu Marszałkowskiego, uznano, że nie jest celowe remontowanie starego szpitala. Najbardziej efektywnym rozwiązaniem okazało się być, wyburzenie większości obiektów i wybudowanie nowych według nowoczesnych projektów.

Szpital ma być gotowy za 2 lata. Koszt inwestycji szacowany jest na 150 mln zł.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum