Bydgoszcz: nowy budynek pod koniec roku w szpitalu dziecięcym

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 28 lutego 2012 09:41

Pierwszy z nowych budynków Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy już stoi - ma być oddany do użytku pod koniec tego roku.

Finansowanie inwestycji ze środków pochodzących z Europejskiego Banku Inwestycyjnego zapewnił Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski. Wartość inwestycji to 155 mln zł.

Rozbudowa szpitala przy ul. Chodkiewicza trwa od lipca ub. roku. Zgodnie z projektem budowane są dwa nowe budynki o powierzchni blisko 17 tys. mkw. Dwa istniejące budynki będą natomiast całkowicie zmodernizowane. W jednym z nich znajdą się poradnie specjalistyczne, w drugim administracja szpitala.

Pierwszy z nowych budynków zostanie oddany do użytku już pod koniec bieżącego roku. Na pięciu kondygnacjach znajdą się oddziały anestezjologii i intensywnej terapii, kardiologii i reumatologii, patologii noworodka, rehabilitacji, chirurgii oraz blok operacyjny z 4 salami. Budynek obecnie jest w stanie surowym.

W drugim, czterokondygnacyjnym obiekcie, który zostanie ukończony w 2013 roku, znajdą swoje lokum oddziały: pediatryczny, endokrynologiczny, diabetologiczny oraz neurologiczny. Po zakończeniu budowy w szpitalu będzie 216 łóżek dla pacjentów i dodatkowo 60 łóżek dla matek.

Więcej: http://bydgoszcz.gazeta.pl
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum