Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia | 29-12-2014 16:31

Bydgoszcz: nowa siedziba K-P OW NFZ w 2016 r.?

Działka w Bydgoszczy, którą rok temu Kujawsko-Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ kupił pod swoją nową siedzibę, leży na razie odłogiem. Fundusz uspokaja, że w 2016 r. otworzy tam nowoczesny gmach. Jego budowa będzie inwestycją o wartości ok. 21 mln zł.

Fot. Archiwum

Właśnie trwa rozstrzyganie przetargu. Jak informuje Barbara Nawrocka, rzecznik K-P OW NFZ, w styczniu 2015 r. rozpocznie się etap projektowania - informuje Gazeta Wyborcza.

Nowy gmach ma poprawić komfort obsługi interesantów. Na razie Fundusz ma w Bydgoszczy trzy adresy: przy ul. Słowackiego, Mickiewicza i Warszawskiej. To duży kłopot dla osób niepełnosprawnych, które muszą potwierdzić np. zlecenie na środki pomocnicze i przedmioty ortopedyczne, rozproszenie biur zmusza bowiem pacjentów do przemieszczania się z miejsca na miejsce.

NFZ informuje, że pieniądze na realizację inwestycji pochodzą z tzw. rzeczowego planu finansowego i w żaden sposób nie zmniejszają puli środków przeznaczonych na finansowanie świadczeń zdrowotnych. Część kosztów zostanie pokryta ze środków ze sprzedaży budynków, w których obecnie działa Fundusz.

Więcej: www.gazeta.pl