Bydgoszcz: dziecięcy szpital marzeń w 2012 roku

Autor: Express Bydgoski/Rynek Zdrowia • • 16 października 2009 13:00

Projekt dziecięcego szpitala marzeń w Bydgoszczy jest już gotowy. Chore dzieci będą mogły cieszyć się morskim akwarium, placami zabaw na dachu, zabawkami wodnymi i laserami.

Rozbudowa Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego i Zakładu Radioterapii Centrum Onkologii to najważniejsze inwestycje regionalne, realizowane w Bydgoszczy. Zarząd województwa rozpoczął inwestowanie w placówki medyczne. Pierwszy na liście jest Wojewódzki Szpital Dziecięcy. Projekt rozbudowy lecznicy już jest – informuje Express Bydgoski.

– Tereny od strony ulicy Chodkiewicza, które znajdują się pod ochroną konserwatora, przeznaczymy na „zieloną poczekalnię”. Na dachach będą place zabaw, a między budynkami pojawi się morskie akwarium. Będą lasery i zabawki wodne, pawilon rehabilitacyjny. Chodzi nam o to, by maksymalnie złagodzić stres, jaki odczuwa dziecko w szpitalu. Powstanie też blok operacyjny – mówi Tomasz Mach, autor projektu.

Inwestycja prowadzona będzie w dwóch etapach. Prace rozpoczną się w 2010 roku, a zakończą w 2012. Najpierw zbudowany zostanie budynek na 130 łóżek. Do niego przeniosą się pacjenci ze starych obiektów. Koszt przedsięwzięcia to 135 milionów złotych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum