Bydgoszcz: do 2013 r. powstanie nowoczesny szpital dziecięcy

Autor: Anna Kaczmarek/Rynek Zdrowia • • 15 marca 2010 12:42

Wojewódzki Szpital Dziecięcy im. Brudzińskiego w Bydgoszczy przejdzie gruntowną modernizację, a właściwie w dużej części zostanie wyburzony i wybudowany na nowo.

Jak tłumaczy portalowi rynekzdrowia.pl Edward Grądziel, dyrektor placówki, cała operacja jest tak zaplanowana, żeby nie ustawała działalność żadnej części szpitala.

- Budujemy bardzo nowoczesny obiekt szpitalny. Nie wyburzymy jedynie dwóch budynków, w których będą mieściły się poradnie i część administracyjna placówki. Nowe budynki będą w całości wykorzystane na działalność szpitalną - mówi Edward Grądziel.

Inwestycja, jak mówi dyrektor, będzie trwała ok. 2,5 roku. Tak więc zakończy się w całości prawdopodobnie w 2013 r. W międzyczasie, po kolei będą burzone budynki, a oddziały przenoszone najpierw do starych obiektów, a później do sukcesywnie powstających nowych budynków, co powinno zapewnić ciągłość działalności szpitala.

Całość inwestycji będzie kosztowała ok. 150 mln zł. Finansową stroną przedsięwzięcia zajmuje się Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

W wyniku inwestycji liczba łóżek w placówce zostanie zwiększona ze 152 do 216. Będą też miejsca dla rodziców hospitalizowanych dzieci.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum