Bydgoszcz: SOR w Juraszu ciągle na etapie uruchamiania

Autor: Gazeta Pomorska/Rynek Zdrowia • • 28 lutego 2014 08:58

W Szpitalu Uniwersyteckim im. A. Jurasza w Bydgoszczy we wrześniu 2013 roku otwarto najnowocześniejszy w kraju oddział ratunkowy. Jednak pierwszych pacjentów przyjął dopiero na przełomie roku. Do dzisiaj SOR wykorzystuje połowę możliwości.

Strukturę SOR, obok Kliniki Medycyny Ratunkowej tworzy zespół sal operacyjnych oraz klinika anestezjologii i intensywnej terapii. Uzupełnieniem jest lądowisko, które jako jedyne w Bydgoszczy miało w umożliwić lądowanie śmigłowcom ratunkowym o zmroku.

Jak donosi Gazeta Pomorska, do tej pory jednak żaden pacjent nie uzyskał natomiast pomocy medycznej na bloku operacyjnym i w klinice anestezjologii, ponieważ części te są cały czas wyłączone z eksploatacji. Także po pół roku po otwarciu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego z lądowiska w "Juraszu" nie skorzystał śmigłowiec LPR.

Marta Laska, rzeczniczka prasowa "Jurasza" tłumaczy, że szpital wykonał już wszystkie prace logistyczne związane z przeniesieniem pacjentów kliniki anestezjologii i intensywnej terapii z obecnej lokalizacji do nowego obiektu, ale rozpoczęcie działalności zarówno zespołu sal operacyjnych, jak i kliniki w nowym budynku opóźnia się z powodu problemów technicznych systemu wentylacyjno-klimatyzacyjnego.

Trwają ustalenia ze strażą pożarną, która będzie odpowiadać za zabezpieczenie lądowiska.

Więcej: www.pomorska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum