Bydgoszcz: Park Aktywnej Rehabilitacji i Sportu powstanie w... pralni

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 30 czerwca 2009 17:12

Centrum Onkologii w Bydgoszczy chce wybudować Park Aktywnej Rehabilitacji i Sportu. Inwestycja o wartości ponad 36 mln zł byłaby finansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego. Pierwotne plany trzeba było zmodyfikować, bo okazało się, że szpital nie ma możliwości pozyskania środków z europejskiego programu dla Regionów Morza Bałtyckiego.

- Musimy organizować fundusze na poziomie lokalnym, czyli poprzez Urząd Marszałkowski. Dlatego mam nadzieję, że nasz projekt trafi na listę RPO i zajmie miejsce tych, które z jakichś powodów z niej spadły - przyznaje Zbigniew Pawłowicz, dyrektor Centrum Onkologii. Pieniądze na wyposażenie kompleksu, prawie 5 mln zł, zamierza pozyskać z PFRON.

Park ma znaleźć się w starej pralni.

- Centrum Onkologii zaprojektowano w latach 70. - przypomina dyrektor. - Miał tu powstać kompleks czterech szpitali, inwestycję rozpoczęto więc od budowy potężnego zaplecza z pięcioma budynkami. Ostatecznie skończyło się na jednym szpitalu. Teraz cześć budynków, na przykład pralnia, stoi pusta i tylko generuje koszty.

Obiekt o wysokości sześciu metrów ma 3 tys. m kw. niewykorzystanej powierzchni. Dlatego można sobie pozwolić na rozmach w budowie.

- Powstanie tutaj basen oraz cały kompleks rehabilitacyjno-leczniczy. Dobudujemy też patio. Urządzimy kriokomory, gabinety do hydroterapii z biczami wodnymi, wannami do kąpieli bąbelkowych, salę gimnastyczną, pomieszczenia do światłolecznictwa i sale do masażu - snuje planuje Zbigniew Pawłowicz.

- Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, do końca 2011 r. park powinien powitać pierwszych pacjentów. Chcemy przede wszystkim skrócić kolejki osób oczekujących na rehabilitację. Chcę także, by nasz ośrodek czynny był w niedziele i święta - zapowiada dyrektor.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum