Bydgoszcz: PARIS będzie, jak będą pieniądze

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 16 listopada 2009 09:00

Centrum Onkologii w Bydgoszczy jest już gotowe do rozpoczęcia budowy pierwszego w Polsce Parku Aktywnej Rehabilitacji i Sportu.

Plan budowy PARIS powstał przed pięcioma laty. Siedziba centrum rehabilitacji ma się znaleźć w niedokończonej w latach 80. przyszpitalnej pralni o powierzchni 3 tys. m kw.

– Mam już komplet dokumentacji, niezbędne pozwolenia na przebudowę i adaptację. Problemem są jedynie pieniądze, a właściwie część pieniędzy – stwierdza Zbigniew Pawłowicz, dyrektor RCO.

Na 9,5 tys. m kw. powierzchni mają powstać: pełnowymiarowa hala sportowa, basen kryty dostosowany do prowadzenia zabiegów hydroterapii, sale i gabinety rehabilitacyjne, centrum konferencyjne oraz biura organizacji pozarządowych wspierających osoby niepełnosprawne.

Inwestycja ma kosztować 36 mln zł. 6,5 mln jest zapisane w budżecie Kujawsko-Pomorskich Inwestycji Medycznych, 4 mln da PFRON, Centrum Onkologii ze środków własnych dołoży 1,4 mln. To oznacza, że brakuje ok. 24 mln zł. Dyrektor Pawłowicz chce, aby projekt z unijnych pieniędzy dofinansował marszałek województwa Piotr Całbecki w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Urząd jednak uważa, że nie ma szans na dofinansowanie PARIS, przy CO w Bydgoszczy.

– Umieszczenie projektów w wykazie Indywidualnych Projektów Kluczowych odbywa się na ściśle określonych zasadach. W tym wypadku nie ma formalnej możliwości dofinansowania tego projektu – tłumaczy Joanna Araszewicz z wydziału polityki regionalnej Urzędu Marszałkowskiego.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum