Busko-Zdrój: zarząd szpitala zdecydował o utworzeniu izolatek na geriatrii i internie

Autor: Echo Dnia/Rynek Zdrowia • • 23 września 2020 13:30

Sztab kryzysowy obradujący w buskim Szpitalu Powiatowym podjął decyzję o wykonaniu izolatek na oddziałach geriatrii i interny. Będą tam osobne toalety i łazienki dla osób bez Covid-19 i dla tych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

Busko-Zdrój: zarząd szpitala zdecydował o utworzeniu izolatek na geriatrii i internie
Szpital w Busku - Zdroju; FOT. szpitalbusko.pl

Decyzje te związane są z zarządzeniem wojewody dotyczącym likwidacji szpitala jednoimiennego w Starachowicach, gdzie dotychczas kierowane były wszystkie osoby z koronawirusem z województwa. 

Stąd też, jak wyjaśnia Grzegorz Lasak, dyrektor szpitala w Busku - Zdroju, zdecydowano o zmianach na oddziale geriatrycznym i internie. Dotychczas wszyscy pacjenci korzystali ze wspólnych toalet i łazienek w korytarzach oddziałów. Chcąc chronić personel i pacjentów trzeba utworzyć osobne łazienki i toalety dla poszczególnych sal. Po modernizacji pacjenci z poszczególnych pokoi będą korzystać z osobnych węzłów sanitarnych - z toalet i natrysków.

Pacjenci, u których podejrzewana będzie infekcja koronawirusem lub też, ci którzy będą mieć dodatni wynik, będą kierowani na wspólną salę i tam leczeni. Będą mieli przypisaną toaletę, dzięki czemu nie będą mieli kontaktu z innymi pacjentami, a personelowi szpitala pozwoli to na sprawną dezynfekcję.

W czasie modernizacji obydwa oddziały będą funkcjonowały na parterze budynku Oddziału Gruźlicy i Chorób Płuc, aż do zakończenia prac.

Więcej: echodnia.eu

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum