Busko-Zdrój: szpital uzdrowiskowy po rozbudowie

Autor: wrota-swietokrzyskie.pl/ Rynek Zdrowia • • 14 listopada 2014 15:35

W Busku-Zdroju otwarto rozbudowany i zmodernizowany pawilon C Uzdrowiskowego Szpitala Kompleksowej Rehabilitacji "Krystyna". Dzięki inwestycji, przybyło 161 miejsc dla kuracjuszy - liczba łóżek wzrosła do 450.

Busko-Zdrój: szpital uzdrowiskowy po rozbudowie
Fot. Archiwum

Jednym z głównych zabiegów oferowanych w "Krystynie" są kąpiele siarczkowe. Obecnie będą przeprowadzane w lepszych warunkach: wymieniono wanny, odnowiono pomieszczenia, pojawiły się bicze szkockie, wirówki do masażu kończyn dolnych oraz całe zaplecze fizjoterapii z salą gimnastyczną - informuje serwis wrota-swietokrzyskie.pl

W planach buskiego uzdrowiska jest też wzbogacenie kąpieli siarczkowych o mikroelementy. W "Krystynie" ma być też rozwijana diagnostyka rehabilitacyjna. Nową dziedziną oferowaną przez szpital są turnusy dla kobiet po mastektomii.

Projekt związany z kompleksową przebudową i modernizacja pawilonu C szpitala "Krystyna" był dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego i opiewał na około 14 mln zł, z tego środki kwalifikowane to blisko 6,3 mln zł.

W poprzednich latach, także przy udziale środków unijnych, zmodernizowano w szpitalu punkt żywieniowy, a także wybudowano nowy pawilon C1.

Więcej: https://www.wrota-swietokrzyskie.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum