Busko-Zdrój: szpital planuje utworzenie oddziału ratunkowego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 20 stycznia 2013 10:33

ZOZ w Busku-Zdroju podpisał umowę z wykonawcą modernizacji izby przyjęć i oddziału intensywnej terapii.

Busko-Zdrój: szpital planuje utworzenie oddziału ratunkowego

- To pierwszy krok do otwarcia w Busku-Zdroju drugiego w województwie świętokrzyskim szpitalnego oddziału ratunkowego - poinformował PAP dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej Busku, dr Grzegorz Gałuszka.

Prace remontowe potrwają od wczesnej wiosny do końca sierpnia tego roku i będą kosztować ponad 6 mln zł. Izba przyjęć, która będzie normalnie funkcjonować, na ten czas zostanie przeniesiona do innych pomieszczeń - dodał dyrektor powiatowej lecznicy.

Izba przyjęć ma zostać całkowicie przebudowana, liczba łóżek na oddziale intensywnej terapii zwiększy się z 3 do 6. Drugim krokiem do otwarcia SOR-u w Busku będzie budowa nowego bloku operacyjnego wraz z łącznikiem do głównego budynku szpitala.

- W ciągu najbliższych dwóch tygodni rozpoczniemy opracowywanie dokumentacji przetargowej na budowę nowej chirurgii. Inwestycję będziemy chcieli skończyć jesienią 2014 roku. Wszystkie prace są zaplanowane tak, aby szpital mógł na 2015 rok negocjować z Narodowym Funduszem Zdrowia kontrakt na SOR - tłumaczy dr Gałuszka.

Jedyny w regionie szpitalny oddział ratunkowy kontraktowany przez NFZ działa obecnie w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum