Busko Zdrój: nowy OIOM i izba przyjęć

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 20 września 2013 19:20

Ponad 6 mln zł kosztowała budowa nowego Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej (OIOM) wraz z Izbą Przyjęć w Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Busku Zdroju. Dzięki tej inwestycji będzie można leczyć pacjentów według najnowszych procedur - podkreśla dyrektor szpitala.

Busko Zdrój: nowy OIOM i izba przyjęć
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak powiedział w piątek (20 września) PAP dyrektor ZOZ w Busku Zdroju dr Grzegorz Gałuszka, izba przyjęć została powiększona i wzbogacona o nowe pomieszczenia diagnostyczno-lecznicze, m.in. o izbę przyjęć dziecięcą i ginekologiczną.

OIOM został zmodernizowany, zakupiono nowe wyposażenie. - To jest bardzo nowoczesny sprzęt - nowe respiratory, pompy infuzyjne, defibrylatory - mówił Gałuszka. - Mamy sześć łóżek, czyli dwa razy więcej niż przed inwestycją. OIOM spełnia wszelkie normy pozwalające na leczenie według najnowszych procedur - zapewnił.

Jak zapewnia dyrektor szpitala "polepszy się miejsce przyjęcia pacjenta, skróci czas oczekiwania, poprawi się diagnostyka już w momencie przyjęcia pacjenta do szpitala".

Całość inwestycji kosztowała ponad 6 mln zł, 50 proc. środków pochodziło z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Drugą część stanowiły środki własne szpitala i powiatu buskiego.

To już kolejna duża inwestycja w buskim szpitalu. Do tej pory wybudowano m.in. nowoczesne lądowisko zarejestrowane w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego, nowe laboratorium i wprowadzono nowoczesny system informatyczny.

Buski szpital jest największą tego typu placówką w południowej części województwa. Rocznie hospitalizowanych jest tam ok. 16 tys. osób.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum