KL/Rynek Zdrowia | 02-03-2011 13:29

Busko-Zdrój: drugie podejście do kardiologii inwazyjnej

Szpital Rejonowy ZOZ w Busku-Zdroju ogłosił przetarg na dzierżawę pomieszczeń pod oddział kardiologii z pracownią hemodynamiki. Nowy oddział ma zacząć funkcjonować od drugiej połowy roku.

To drugie podejście szpitala do otwarcia takiego oddziału. W ubiegłym roku zwycięzca przetargu wycofał się. Powodem tej decyzji miało być żądanie ze strony szpitala sfinansowania dodatkowych inwestycji, które lecznica miała wysunąć już po rozstrzygnięciu konkursu.

Tym razem żadnych nieporozumień ma nie być, gdyż wszelkie wymogi zostały jasno przedstawione w ofercie konkursowej. 

- Umowa ma obowiązywać przez trzy lata. Wybrany oferent będzie zobowiązany w terminie 90 dni do zaadaptowanie dzierżawionych pomieszczeń zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami i ich wyposażenia w profesjonalny sprzęt medyczny spełniający wymogi niezbędne do prowadzenia pracowni hemodynamiki. Przez okres 36 miesięcy będzie też świadczył usługi w ramach oddzialu kardiologii inwazyjnej w oparciu o wymogi NFZ - powiedział portalowi rynekzdrowia.pl Kamil Kokoszczyk z działu zamówień publicznych Szpitala Rejonowego w Busku-Zdroju.

Na razie do szpitala nie zgłosił się żaden zainteresowany inwestor. Jak jednak podkreśla Kamil Kokoszczyk od ogłoszenia przetargu minęły zaledwie dwa dni.

 - Widzimy spore zainteresowanie stroną, na której umieszczona jest specyfikacja przetargu. Oczekujemy, że wkrótce przełoży się to na konkrety - dodaje.

Szpital ma też zapewnienie NFZ, że znajdą się pieniądze na funkcjonowanie nowego oddziału. Potencjalni inwestorzy nie mają jednak zbyt wiele czasu na zgłoszenie udziału w przetargu. Termin składania ofert upływa 8 marca br.