Budownictwo modułowe sprawdza się także w sektorze medycznym

Property News Autor: PTWP - PropertyNews.pl • Źródło: propertynews.pl/Rynek Zdrwia   • 03 listopada 2017 08:16

W Polsce system budownictwa modułowego nadal czeka na lepsze czasy, głównie ze względu na mylne porównanie ze słabszym jakościowo i ograniczonym wymiarami budownictwem kontenerowym - podaje portal propertynews.pl.

Budownictwo modułowe sprawdza się także w sektorze medycznym
Breast Unit w Dolnośląskim Centrum Onkologii; FOT. Materiały prasowe

Atuty budownictwa modułowego dobrze znają już inwestorzy na zachodzie i północy Europy. W Niemczech w systemie modułowym budowane są min. biura, hotele, szpitale, obiekty edukacyjne, akademiki, itp. Wszystkie modułowe budynki spełniają wymagania niemieckich norm - informuje portal propertynews.pl.

- Technologia modułowa sprawdza się zarówno w obiektach publicznych, jak i komercyjnych. Wymiar modułów jest każdorazowo dostosowany do wymagań inwestycji. Przykładowo wysyłaliśmy za granicę moduły które miały 5,5 m szerokości, 18 metrów długości, czy też 4,2 m wysokości. Jedynym ograniczeniem jest transport. W ciągu 5 miesięcy z modułów o wysokim stopniu prefabrykacji można wybudować atrakcyjny obiekt hotelowy, dziesięcioodziałowe przedszkole, jak również specjalistyczny obiekt medyczny - mówi Kamil Kowalczyk z firmy Climatic.

Do niedawna głównymi czynnikami, które ograniczały rozwój budownictwa modułowego w naszym kraju były brak świadomości inwestora w zakresie możliwości zastosowania technologii modułowej oraz wysoka cena obiektów oferowanych przez zagranicznych producentów.

Ostatnie lata pokazały jednak, że na gruncie potrzeby szybkiego budowania w wysokiej jakości, w Polsce powstały firmy, które z powodzeniem konkurują z ich europejskimi odpowiednikami.

System budownictwa modułowego umożliwił m.in. realizację Breast Unit w Dolnośląskim Centrum Onkologii oraz szpitala na Kajakowej w Warszawie.

- Dzięki naszej technologii modułowej polscy inwestorzy mają nareszcie możliwość budowania z szybkością charakterystyczną dla budownictwa kontenerowego, ale za to z jakością i trwałością budynków tradycyjnych. Budownictwo modułowe jest tym co łączy najlepsze cechy tych dwóch systemów - uważa Kamil Kowalczyk. - Niestety, świadomość tej alternatywy ma w dalszym ciągu niewielu inwestorów.

Więcej: propertynews.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum