Budowa Collegium Medicum w Opolu na finiszu

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 03 lipca 2017 15:55

W połowie sierpnia br. odbędzie się odbiór techniczny pomieszczeń budynku kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Opolskim.

Budowa Collegium Medicum w Opolu na finiszu
FOT. PTWP

Prace przy rozbudowie kompleksu budynków rozpoczęto w lutym. Ostatecznie kompleks pomieści m.in. sale audytoryjne, laboratoria czy sale do ćwiczeń.

Budynek gotowy jest już w 70 procentach. Nowe skrzydło jest obecnie docieplane, w środku kładzione są wszelkie potrzebne instalacje, montowane ścianki działowe. Wstawiono już także część okien.

W dobudowywanym skrzydle montowane są m.in. urządzenia klimatyzacji i windy. Dokańczane jest także ocieplanie elewacji. Pomieszczenia starej części budynku zostały wyczyszczone i trwa w nich stawianie ścianek oraz montaż instalacji. 

Pierwsi studenci kierunku lekarskiego na UO rozpoczną naukę od nowego roku akademickiego, a więc już za niecałe cztery miesiące. Kierunek ma zgromadzić 60 studentów finansowanych w ramach subwencji ministerstwa, a 40 dodatkowych będzie mogło podjąć studia odpłatnie.

Uruchomienie kierunku lekarskiego będzie kosztować 42 mln zł. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznało uczelni na ten cel 32 mln zł. 20-procentowy wkład własny musi zapewnić Uniwersytet Opolski.

Więcej: wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum