Brzesko: szpital powiatowy zakończył trzy duże inwestycje

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 15 marca 2019 11:30

Oficjalnie oddano pierwsze inwestycje rozpoczęte w 2018 r. w SPZOZ w Brzesku. Ich realizacja odbywa się w ramach dużej puli środków pozyskanych na rozwój i modernizację służby zdrowia. Całkowite dofinansowanie przekracza kwotę 25 mln zł.

Brzesko: szpital powiatowy zakończył trzy duże inwestycje
Całkowite dofinansowanie inwestycji brzeskim szpitalu przekracza kwotę 25 mln zł. Fot. PTWP

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Brzesku, w poniedziałek (11 marca) przecięto wstęgi zmodernizowanej Centralnej Sterylizatorni, nowo utworzonego Dziennego Domu Opieki Medycznej oraz Pododdziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej.

Gruntowna modernizacja Centralnej Sterylizatorni pozwoliła na wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań, zgodnych z obowiązującymi normami. Dzięki zaadaptowaniu nowych pomieszczeń i wyposażeniu ich w sprzęt najwyższej generacji znacznie usprawniono szereg procesów sterylizacji i ograniczono koszty. Aktualne warunki pracy to przede wszystkim jakość, bezpieczeństwo i oszczędności. Na realizację inwestycji szpital otrzymał niemal dwumilionowe wsparcie z budżetu państwa. Całkowity koszt zadania to ponad 2,8 mln zł.

Szpital powiatowy działa również na rzecz rozwoju opieki długoterminowej. Utworzenie Dziennego Domu Opieki Medycznej to wsparcie okazane osobom niesamodzielnym, które ze względu na podeszły wiek, w tym niepełnosprawność, wymagają opieki i pomocy w codziennym życiu. Pacjenci DDOM mogą liczyć na stały nadzór lekarski i pielęgniarski wysoko wykwalifikowanego personelu medycznego. Koszty związane z realizacją inwestycji sięgnęły kwoty 3,3 mln zł.

Kolejną inwestycją zrealizowaną dzięki pozyskanym funduszom unijnym jest rozbudowa Oddziału Urazowo-Ortopedycznego. Remonty, zakup nowoczesnego sprzętu i uzupełnienie wyposażenia to zadania o łącznej wartości niemal 1,8 mln zł. Kwota dofinansowania w ramach funduszy europejskich przekroczyła 986 tys. zł.

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum