Brzeg: gminy jednak dołożą do mammobusu

Autor: JJ/Rynek Zdrowia • • 11 lutego 2010 10:45

Brzeskie gminy, mimo wcześniejszych zapowiedzi, zgodnie z wytycznymi z RIO, nie chciały pomóc w zakupie mammobusu.

Jak widać, mammobus może być całkiem ładny....

Brakowało prawie 200 tys. zł, by kupić mobilną stację diagnostyczną. Na spotkaniu w środę (10 lutego) przedstawicieli samorządów z kierownictwem Brzeskiego Stowarzyszenia Promocji Zdrowia, które ma kupić mammobus, sprawa się wyjaśniła. Wchodzące nowe przepisy mocą ustawy zezwolą gminom na pomoc Stowarzyszeniu w zakupie samochodu, który będzie wykorzystywany dla badań na ich terenie.

Cztery gminy: Lubsza, Grodków, Lewin Brzeski i Skarbimierz potwierdziły chęć pomocy w sfinansowaniu mammobusu. Na razie ostatecznej decyzji nie podjęła jeszcze gmina Brzeg.

– Burmistrz Brzegu miał nieprawdziwe informacje na temat zakupu mammobusu i w tej chwili piszemy w tej sprawie wyjaśnienia. Mamy nadzieję, że to załatwi sprawę do końca – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Tadeusz Majdański, prezes Brzeskiego Stowarzyszenia Promocji Zdrowia.
Mammobus jest wart milion złotych. Ma dotrzeć do Brzegu z początkiem marca. Około 800 tys. zł na ten cel przekazał opolski Urząd Marszałkowski. Resztę mają dołożyć gminne samorządy powiatu brzeskiego.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum