×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Brzeg: bez wycinki drzew nie będzie lądowiska

Autor: Nowa Trybuna Opolska/Rynek Zdrowia04 grudnia 2013 13:52

Na potrzeby budowy lądowiska dla helikopterów przy Brzeskim Centrum Medycznym potrzeba wyciąć blisko 60 starych drzew. Czy lądowisko powstanie? Wszystko zależy od decyzji leśników.

Brzeg: bez wycinki drzew nie będzie lądowiska
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Komisja do spraw ochrony zieleni w mieście, która przeprowadziła wizję lokalną ma wątpliwości czy zgodę na wycinkę dać. Jak podkreślają jej członkowie wycięcie nagle tak dużej liczby drzew to kontrowersyjna decyzja. Szczególnie, że drzewa są zdrowe.

Leśnicy przyznają, że rozumieją interes szpitala i konieczność budowy lądowiska dla śmigłowców, co jest warunkiem utrzymania oddziału ratunkowego, ale ciężko im podjąć decyzję. I przkonują, że trzeba dołożyć starań, żeby poszukać innych rozwiązań.

Negatywna opinia i tak nie musi oznaczać wstrzymania wycinki. Miejscy urzędnicy nie mogą odrzucić wniosku inwestora. Wyliczą za to opłatę za wycinkę. Z pierwszych szacunków wynika, że może ona sięgnąć miliona złotych.

Możliwe jest również zrekompensowanie wycinki poprzez posadzenie w zastępstwie nowych drzew w innych miejscach, ale to też kosztowne, liczone w setkach tysięcy złotych rozwiązanie.

Więcej: www.nto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze