Bolesławiec: szpital modułowy zaczyna przyjmować pacjentów z COVID-19

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 30 listopada 2020 09:25

Szpital modułowy w Bolesławcu (Dolnośląskie), od poniedziałku (30 listopada) przyjmie pacjentów covidowych. Jest w nim 65 miejsc, w tym 12 respiratorowych.

Bolesławiec: szpital modułowy zaczyna przyjmować pacjentów z COVID-19
Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Już w czasie wakacji, ze względu na zapowiedzi specjalistów o drugiej fali epidemii, Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu zaczął szukać możliwości na rozbudowę placówki. Wykorzystano to, że dom opieki z Goerlitz wyprzedawał swoje moduły. W sierpniu została podpisana umowa i pod koniec miesiąca ruszyły prace, by przygotować teren pod budowę.

Pierwsze moduły zostały przywiezione z Goerlitz do Bolesławca w nocy z 23 na 24 września. W kolejne dni dotarły następne elementy. W sumie 28 modułów o łącznej powierzchni 1,3 tys. m kw. Budynki trzeba było postawić, podłączyć izolację i dostosować pomieszczenia do potrzeb szpitala zakaźnego.

W sumie w szpitalu jest 65 miejsc, z czego 12 respiratorowych. Trwają ostatnie prace przy wyposażaniu sal. Od poniedziałku placówka będzie przyjmowała pacjentów. Cała inwestycja łącznie z wyposażeniem kosztowała 7,4 mln zł, a za same moduły trzeba było zapłacić 6,5 mln zł.

Więcej: wrocław.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum