Bolesławiec: modułowy szpital dla pacjentów z Covid-19 wkrótce będzie gotowy

Autor: MS/Rynek Zdrowia • • 02 października 2020 13:38

Pod koniec października ma zostać otwarty innowacyjny, modułowy szpital w Bolesławcu. Nowy budynek będzie przeznaczony wyłącznie dla osób zarażonych wirusem SARS-CoV-2. W ten sposób szpital oraz samorząd przygotowują się do drugiej fali epidemii.

Bolesławiec: modułowy szpital dla pacjentów z Covid-19 wkrótce będzie gotowy
Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jak informuje lecznica w mediach społecznościowych, szpital będzie posiadał 65 miejsc dla pacjentów zarażonych koronawirusem. Osobny budynek dla pacjentów z koronawirusem pozwoli uniknąć sytuacji, w której cały Szpital Powiatowy w Bolesławcu mógłby znowu zostać zamknięty dla pozostałych pacjentów. Umożliwi też w pełni odblokowanie oddziałów: pediatrycznego, neurologicznego, internistycznego i zakaźnego.

Pierwsze moduły nowego budynku szpitala zostały usadowione w wyznaczonym miejscu, na terenie Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu już 23 września. Do placówki przyjechały już wszystkie moduły, które tworzą nowy oddział szpitalny.

Jak informuje szpital proces transportu i montażu 28 elementów całego budynku trwał pięć nocy. Obecnie pozostały prace łączeniowe, adaptacyjne i instalacyjne, żeby oddział mógł zostać w pełni przystosowany do wymogów szpitala.

Całość inwestycji ma kosztować siedem milionów złotych.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum