Bochnia: szpitalne lądowisko jeszcze w tym roku

Autor: Szpital W Bochni/Rynek Zdrowia • • 01 marca 2012 14:53

SPZOZ Szpital Powiatowy w Bochni ogłosił przetarg na wykonanie prac projektowych oraz budowę lądowiska dla helikopterów LPR. Zdecydowaną większość kosztów inwestycji, która ma zostać zrealizowana do połowy listopada, pokryje unijne dofinansowanie.

Projekt wyceniono na ponad 2,9 mln zł, przy czym wkład własny szpitala to niecałe 440 tys. zł.  Dofinansowanie, pochodzące ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, zostało przydzielone placówce w ramach "Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013, Priorytet XII: Bezpieczeństwo zdrowotne i poprawa efektywności systemu ochrony zdrowia, Działania 12.1 Rozwój systemu ratownictwa medycznego” - informuje szpital na swojej stronie internetowej.

Płyta o powierzchni 280 m2 usytuowana zostanie na dachu budynku "A" szpitala. Komunikację z oddziałem ratunkowym zapewni kładka oraz winda w budynku, umożliwiające bezpośredni przejazd pacjenta z płyty lądowiska do korytarza podziemnego prowadzącego do SOR.

Płyta położona będzie ponad budynkiem, na wysokości około 15 m ponad powierzchnią terenu. Zostanie wyposażona w system podgrzewania oparty o pompę ciepła, umożliwiający utrzymanie optymalnych warunków lądowania w zimie oraz instalację oświetlenia do lotów nocnych.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum