Bochnia: nowy pawilon szpitalny taniej w przyszłym roku

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 18 marca 2009 17:15

W Szpitalu Powiatowym w Bochni podpisana została umowa na budowę nowego pawilonu szpitalnego dla oddziałów ginekologiczno-położniczego oraz neonatologicznego.

W wyniku procedury przetargowej koszt inwestycji, szacowany na 21,4 mln zł uległ zmniejszeniu do kwoty 16,7 mln zł. Nowy podział finansowania projektu o nazwie „Pełne dostosowanie oddziałów położnictwa, ginekologii, neonatologii do wymogów prawa i szczególnych potrzeb pacjentów", będzie wyglądał następująco: Małopolski Regonalny Program Operacyjny - 7,8 mln zł, Starostwo Powiatowe - 5,4 mln zł, Szpital Powiatowy - 3,5 mln zł. Oznacza to proporcjonalne zmniejszenie udziałów wszystkich podmiotów.

Budowa nowego pawilonu rozpoczęła się w 1998 roku, kiedy to fundamenty i słupy pierwszej kondygnacji przyszłego pawilonu. Przez dziesięć lat zmieniała się koncepcja budowy pawilonu, na żadną jednak nie znaleziono środków finansowania.

Do nowego pawilonu przeniesiony zostanie oddział ginekologiczno-położniczy oraz neonatologiczny.

Dyrekcja szpitala ma nadzieję, że inwestycja obok szpitala wkrótce ruszy i zostanie ukończona zgodnie z harmonogramem. Są i dalsze plany. Dotyczą one przede wszystkim utworzenia spójnego i skoordynowanego systemu opieki nad osobami starszymi i z przewlekłymi schorzeniami. Oznacza to konieczność wykorzystania na potrzeby oddziału rehabilitacyjnego pomieszczeń, które zostaną zwolnione w starym budynku po przeprowadzce dwóch oddziałów do nowego pawilonu. Na realizację tych planów inwestycyjnych trzeba z kolei znaleźć 6 mln zł.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum