Bochnia: SOR już po rozbudowie i modernizacji. Jest także nowy sprzęt

Autor: KL, Szpital Bochnia/Rynek Zdrowia • • 11 grudnia 2019 09:40

Zmodernizowany SOR w Szpitalu Powiatowym w Bochni zyskał na powierzchni i nowoczesnym sprzęcie. Realizacja inwestycji kosztowała 6,5 mln zł.

Bochnia: SOR już po rozbudowie i modernizacji. Jest także nowy sprzęt
SOR otrzymał także nowoczesny sprzęt do diagnostyki i ratowania życia Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Prace trwały blisko rok. Szpitalny Oddział Ratunkowy ma obecnie ok. 500 metrów kwadratowych nowej powierzchni. W efekcie zamiast pięciu stanowisk dla pacjentów jest ich 15.

Jak informuje szpital, SOR otrzymał także nowoczesny sprzęt do diagnostyki i ratowania życia:  kardiomonitory, respiratory, aparaty USG, a także sprzęt do ciągłej i przerywanej terapii nerkozastępczej - urządzenia wykorzystywane przy leczeniu osób z ostrą niewydolnością nerek, sepsą, a także pacjentów po zatruciach alkoholem, grzybami lub innymi substancjami toksycznymi. Aparaty te stosowane są także przy niewydolnościach krążeniowych, elektrolitowych i oddechowych.

Na modernizację i rozbudowę SOR, przez który rocznie przewija się około 20 tys. pacjentów, szpital otrzymał dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 oraz ze Skarbu Państwa. Zadanie wsparł także powiat bocheński.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum