Błaszczak: w Legionowie za dwa lata powstanie szpital wojskowy

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 02 października 2019 13:10

Za dwa lata zakończy się budowa szpitala wojskowego w Legionowie; lecznica będzie składać się z sześciu oddziałów i bloku chirurgicznego; zatrudni 250 osób. Umowa na budowę szpitala została podpisana w środę (2 października). W uroczystości uczestniczył szef MON Mariusz Błaszczak.

Błaszczak: w Legionowie za dwa lata powstanie szpital wojskowy
szef MON Mariusz Błaszczak. Fot. www.mswia.gov.pl

Podczas uroczystego podpisania umowy na budowę placówki Mariusz Błaszak przypomniał, że idea utworzenia lecznicy w Legionowie narodziła się w 1980 r., kiedy powstawała tam Solidarność.

- To była jedna z zasadniczych potrzeb dla mieszkańców Legionowa, także dla części mieszkańców, którzy byli żołnierzami Wojska Polskiego - podkreślił szef MON. Wyraził radość z tego, że "marzenie wyrażone po raz pierwszy w 1980 r. właśnie się spełniło".

Błaszak poinformował, że placówka będzie składać się z sześciu oddziałów i bloku chirurgicznego. Zatrudnienie znajdzie tam 250 osób. Jak tłumaczył minister, powodem budowy lecznicy jest rosnąca liczba żołnierzy zamieszkałych na terenie Legionowa. Podkreślił, że w porównaniu do "czasów niezbyt odległych, kiedy to likwidowano jednostki wojskowe w Legionowie i powiecie legionowskim, dziś liczba żołnierzy w Legionowie i powiecie legionowskim wzrasta".

Wojskowy szpital w Legionowie będzie oddziałem Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Szef MON zaznaczył, że placówka będzie otwarta dla wszystkich mieszkańców Legionowa i powiatu.

- Chciałem podkreślić, że ten pomysł budowy szpitala w Legionowie został skrytykowany przez wiceprzewodniczącego Platformy Obywatelskiej, byłego ministra obrony narodowej Tomasza Siemoniaka, który nazwał ten pomysł absurdalnym - zaznaczył Błaszak. Przekonywał, że gwarancją powstania placówki są rządy Prawa i Sprawiedliwości.

- Jeżeli tak by się złożyło, że do rządów wróciliby politycy PO i PSL, to będą likwidować jednostki wojskowe tak, jak w 2011 r. zlikwidowali całą 1 Warszawską Dywizję Zmechanizowaną im. Tadeusza Kościuszki - powiedział szef MON.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum