Bielsko-Biała: wkrótce podpisanie umowy z wykonawcą rozbudowy szpitala

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 sierpnia 2019 18:28

W najbliższych dniach bielski magistrat zamierza podpisać umowę z wyłonionym w przetargu wykonawcą rozbudowy onkologicznej części szpitala miejskiego - powiedział w poniedziałek (5 sierpnia) PAP rzecznik urzędu miejskiego Tomasz Ficoń. Wartość inwestycji to ok. 110 mln zł.

Bielsko-Biała: wkrótce podpisanie umowy z wykonawcą rozbudowy szpitala
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Chcemy podpisać umowę możliwie jak najszybciej. Mam nadzieję, że stanie się to już w najbliższy piątek - powiedział Ficoń.

Wykonawca - konsorcjum, którego liderem jest Alstal Grupa Budowlana z Jacewa - od dnia zawarcia umowy będzie miało 23 miesiące na wywiązanie się z niej. Alstal swoje usługi wycenił na blisko 73,3 mln zł. Magistrat pozyskał na inwestycję 76 mln zł z funduszy UE. Reszta będzie pochodziła z budżetu Bielska-Białej.

Rozbudowa obejmuje wzniesienie przy istniejącym szpitalu onkologicznym pięciokondygnacyjnego budynku, który ze starą zabudową połączy przewiązka. Znajdą się w nim m.in. oddział leczenia terapią izotopową oraz cztery nowoczesne sale operacyjne.

Liczba łóżek się nie zmieni - nadal będzie ich 73. Dwa piętra będą służyły celom diagnostyczno-terapeutycznym. Wyposażone zostaną w specjalistyczny sprzęt najnowszej generacji. Ma on podnieść skuteczność leczenia poprzez szybszą i dokładniejszą diagnostykę już na etapie pierwotnym.

- Pacjent nie będzie chodził od tomografu do rezonansu, itd. Jeśli zostanie zakwalifikowany z podejrzeniem choroby nowotworowej, wszystkie elementy będą tu umieszczone, łącznie z terapią. Gdy wystąpi podejrzenie choroby nowotworowej przejmujemy całkowitą odpowiedzialność za niego - mówił latem ub.r. dyrektor Beskidzkiego Centrum Onkologii - Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II Lech Wędrychowicz.

Beskidzkie Centrum Onkologii - Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej tworzą trzy jednostki organizacyjne: centrum onkologii, szpital ogólny m.in. z neurologią, intensywną terapią, ginekologią, położnictwem, neonatologią, kardiologią i chirurgią ogólną, a także placówka z zakładem pielęgnacyjno-opiekuńczym i oddziałem medycyny paliatywnej.

Szpital przyjmuje rocznie ok. 28 tys. pacjentów i udziela ok. 133 tys. specjalistycznych porad. 

Marek Szafrański

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze