Bielsko-Biała: szpital przebuduje dwa oddziały, wyłoniono już wykonawcę

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 15 kwietnia 2020 07:31

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej wyłonił wykonawcę przebudowy oddziałów: neurologicznego oraz chirurgii ogólnej i naczyniowej. Planowo inwestycja ma zostać zrealizowana do końca br. Jej koszt to 2,6 mln zł - podał we wtorek (14 kwietnia) wicedyrektor szpitala Łukasz Matlakiewicz.

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej; FOT. www.bpbpsa.com.pl

Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Wodpol z Żywca. Za wykonanie pracy otrzyma 2,6 mln zł. - W najbliższych dniach zostanie podpisana umowa. Planowo prace mają ruszyć 4 maja. Nie wiadomo jednak, czy w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną, termin ten zostanie dotrzymany. Możliwe, że realizację inwestycji trzeba będzie przesunąć - powiedział Łukasz Matlakiewicz, zastępca dyrektora ds. administracyjno-technicznych szpitala.

Jak poinformował, planowo inwestycja ma zostać zrealizowana do końca bieżącego roku.

Rzecznik szpitala Anna Szafrańska wyjaśniła, że po zakończeniu inwestycji oddziały chirurgii ogólnej i naczyniowej oraz neurologii zamienią się lokalizacją. Wszystko będzie się odbywało etapami, aby oba oddziały nieprzerwanie funkcjonowały.

- Dzięki inwestycji znacznie zwiększy się liczba łóżek na neurologii. Obecnie oddział dysponuje 37 łóżkami. Po dokonaniu przebudowy liczba łóżek zwiększy się do 50. Chirurgia ogólna i naczyniowa dysponuje 46 miejscami. Liczba ta po przebudowie zostanie utrzymana - wyjaśnił Matlakiewicz.

Anna Szafrańska dodała, że inwestycja zostanie zrealizowana dzięki dotacji z budżetu województwa śląskiego, która wynosi 2,3 mln zł.

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej to największa i jedna z najbardziej nowoczesnych placówek na południu. Posiada m.in. 17 oddziałów i 19 poradni specjalistycznych.

Marek Szafrański (PAP)

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum