Bielsko-Biała: przebudowa SOR i Oddziału Patologii Noworodka

Autor: bielsko.biala.pl/Rynek Zdrowia • • 30 lipca 2018 21:02

W Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej trwa przebudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Wartość całej inwestycji wynosi ponad 4,4 mln zł. Dyrekcja szpitala podkreśla, że po zrealizowaniu projektu znacząco podniesie się jakość obsługi pacjenta w SOR.

Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Inwestycja dofinansowana jest ze środków UE z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Za pieniądze pochodzące z tego samego programu realizowany jest także projekt doposażenia sprzętowego SOR, który polega na zakupie aparatury medycznej za prawie 2,6 mln zł - przypomina portal bielsko.biala.pl.

Czytaj: Bielsko-Biała: rusza modernizacja SOR-u w szpitalu wojewódzkim

W szpitalu trwa również przebudowa Oddziału Patologii Noworodka. Przebudowany za ponad 3,2 mln zł oddział będzie jednym z najbardziej nowoczesnych i najlepiej wyposażonych oddziałów patologii noworodka w Polsce. Wyposażony zostanie w najnowocześniejszy system monitorujący parametry najmłodszych pacjentów szpitala oraz zaawansowane technologicznie respiratory, inkubatory i inny sprzęt niezbędny do leczenia noworodków ze skrajnie niską masą ciała.

Zakupy o wartości ponad 4,8 mln zł sfinansowane będą ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.

Czytaj: www.bielsko.biala.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum