Bielsko-Biała: pieniądze z budżetu obywatelskiego na dokończenie budowy hospicjum?

Autor: Dziennik Zachodni/Rynek Zdrowia • • 22 kwietnia 2014 12:37

80 proc. głosujących na projekty ubiegające się o pieniądze z budżetu obywatelskiego opowiedziało się za dokończeniem budowy Hospicjum Stacjonarnego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej.

Na portalach internetowych rozgorzała ostra dyskusja, wobec której wolontariusze Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego wystosowali list otwarty, w którym podkreślają, że Stowarzyszenie nie jest jednostką kościelną (wielu internautów było zdania, że to Kościół powinien dokończyć budowę) lecz stowarzyszeniem społecznym - informuje Dziennik Zachodni. 

Do zrealizowania pomysłu budowy stacjonarnego hospicjum skrzyknęli się świeccy, w większości emerytowani nauczyciele. Do sześcioosobowego zarządu Stowarzyszenia zaproszono księdza salwatorianina. Aby zebrać pieniądze na hospicjum, wolontariusze kwestują głównie w weekendy przed kościołami. 

Jak podkreślają, hospicjum będzie służyło wszystkim, niezależnie od światopoglądu, a pacjenci nie będą płacić za opiekę. 

Projekt dokończenia budowy stacjonarnego hospicjum opiewa na 1,9 mln zł. Do podziału w budżecie obywatelskim są 2 mln zł, a projektów aż 108. 

Więcej:  www.dziennikzachodni.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum