Bielsko-Biała: 20 mln zł na inwestycje w szpitalu wojewódzkim

Autor: Bielsko.info/Rynek Zdrowia • • 31 grudnia 2019 11:14

W 2020 roku Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej zamierza wydać na inwestycje prawie 20 mln złotych. Niespełna 8 mln na planowane prace modernizacyjne i budowlane. Ponad 11 mln kosztować ma nowa aparatura medyczna. Na zaplanowane projekty placówka zarezerwowała w swoim budżecie 2 mln złotych.

Szpital  poszukuje pieniędzy na realizację planów. Obecnie wiadomo, że wartość przyznanej dotacji z budżetu Województwa Śląskiego na przyszły rok wynosi 4,3 mln złotych.

Do najważniejszych inwestycji w Szpitalu Wojewódzkim należy zmiana lokalizacji Oddziałów Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej oraz Neurologii. Dzięki tym zmianom ma zwiększyć się liczba łóżek na neurologii. Obecnie jest tam 37 łóżek. 

Szpital  zamierza również wyremontować system grzewczy, planowana jest również budowa elektrowni fotowoltaicznej o mocy 281,6 kW. Szpital złożył we wrześniu wniosek o dofinansowanie. Całość energii zostanie zagospodarowana na potrzeby Szpitala Wojewódzkiego, w tym na zasilanie rozbudowywanego systemu klimatyzacji. 

W 2020 roku wymienione mają zostać również dwie windy towarowe, obsługujące centralną sterylizację, którymi transportowane są narzędzia na Centralny Blok Operacyjny. 

Nowy videogastroskop i videokolonoskop oraz diatermia do badań endoskopowych i myjnia endoskopowa to najpilniejsze zakupy dla Oddziału Gastroenterologii i Chorób Wewnętrznych. W planach jest również doposażenie w respiratory, bronchoskopy, a także pompy infuzyjne strzykawkowe oraz objętościowe Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Więcej: bielsko.info

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum