Bielsk Podlaski: szpital inwestuje w energię odnawialną

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 07 grudnia 2010 18:56

Zakończyła się ocena merytoryczna projektów w ramach podlaskiego Regionalnego Programu Operacyjnego z zakresu odnawialnych źródeł energii. Za blisko 5 mln zł SP ZOZ w Bielsku Podlaskim zainwestuje w solary i kotłownię na biomasę.

Bielsk Podlaski: szpital inwestuje w energię odnawialną

Bielski szpital to jeden z pięciu podlaskich beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego, którzy otrzymają łącznie 18 mln zł z UE na inwestycje wykorzystujące energię odnawialną. Wartość tych inwestycji to 29 mln zł.

Za 4,9 mln zł szpital w Bielsku Podlaskim zainwestuje w kotłownię na biomasę, zainstalowanych też będzie 120 solarów do podgrzewania wody na potrzeby szpitala przez cały rok, na wszystkich oddziałach zostaną też wymienione kaloryfery.

– Zastąpią stare, 50-letnie, które nie mogą być już dalej używane – powiedziała dyrektor szpitala Bożena Grotowicz.

Szpital – tylko dzięki temu, że będzie kupował znacznie mniej oleju do dotychczasowej kotłowni – ma zaoszczędzić rocznie 200-300 tys. zł. To około 30 proc. kosztów.

– To nie są oszczędności, które możemy zbagatelizować – dodała dyrektor Bożena Grotowicz.

Na Podlasiu zaplanowano jesienią 2011 roku jeszcze jeden konkurs na unijne dotacje z Regionalnego Programu Operacyjnego na inwestycje wykorzystujące odnawialne źródła energii. Na lata 20007-2013 Podlaskie ma do dyspozycji  636 mln euro z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum