Bielsk Podlaski: inwestycje szpitalne dzięki współpracy transgranicznej

Autor: Kurier Poranny, JJ/Rynek Zdrowia • • 31 lipca 2013 10:16

W SPZOZ w Bielsku Podlaskim, dzięki projektowi transgranicznemu, którego wartość wynosi 2,4 mln euto, przeprowadzono prace adaptacyjne pomieszczeń w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej i jego informatyzację, zakupiono także m.in. cyfrowy aparat RTG oraz aparat ultrasonograficzny.

Bielsk Podlaski: inwestycje szpitalne dzięki współpracy transgranicznej
Koszt zarówno prac modernizacyjnych jak i nowego sprzętu w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej, który został uroczyście otwarty w miniony poniedziałek (29 lipca) wyniósł ponad 3,3 mln zł, z czego 10 proc. szpital pokrył z własnych środków.

Wszystko to w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina i projektowi - "Rozwój współpracy transgranicznej w celu poprawy warunków zdrowotnych społeczeństwa z powiatu bielskiego i rejonu lubomelskiego poprzez programy promocji zdrowia i profilaktyki z zakresu chorób onkologicznych i gruźliczych", który jest realizowany w partnerstwie ze Szpitalem Rejonowym w Lubomlu na Ukrainie.

Celem projektu jest zwiększenie wykrywalności chorób onkologicznych i gruźliczych poprzez wczesną profilaktykę oraz edukację zdrowotną mieszkańców powiatu bielskiego i rejonu lubomelskiego. Zostanie wyłoniona grupa pacjentów w celu przeprowadzenia badań przesiewowych pod kątem wczesnego wykrycia chorób nowotworowych i gruźlicy płuc. Przebadanych zostanie w sumie 14 tys. osób - po siedem tys. przez każdego z partnerów.

W ramach projektu organizowane są też konferencje i szkolenia dla lekarzy o różnej specjalności.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum