Białystok: wkrótce przetarg na adaptację budynku na potrzeby onkologii

Autor: Kurier Poranny/Rynek Zdrowia • • 29 kwietnia 2011 11:10

Budynek oddziału położniczo-ginekologicznego wojewódzkiego szpitala będzie zaadaptowany na potrzeby Białostockiego Centrum Onkologii. Przetarg zostanie ogłoszony na początku maja.

Białystok: wkrótce przetarg na adaptację budynku na potrzeby onkologii
Jak podaje "Kurier Poranny", pierwszy etap rozbudowy placówki, dzięki której zwiększy się liczba łóżek onkologicznych, kosztował będzie 59 mln zł. Fundusze przyznali radni sejmiku w ramach Wieloletniej Prognozy Finansowej Województwa Podlaskiego w latach 2011-2020. Inwestycja ma ruszyć jeszcze w 2011 roku.

W zaadaptowanym na cele onkologii kompleksie położniczo-ginekologicznym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. J. Śniadeckiego w Białymstoku powstanie też nowoczesny blok operacyjny z czterema salami. Zwiększy się powierzchnia przychodni onkologicznej.

- Urząd marszałkowski przekazał już wszystkie dokumenty, które umożliwiają ogłoszenie przetargu. Placówka jest do tego przygotowana. Myślę, że nastąpi to tuż po długim majowym weekendzie - wyjaśnia portalowi rynekzdrowia.pl Wiesław Mickiewicz, wicedyrektor departamentu zdrowia w urzędzie marszałkowskim odpowiadający za realizację szpitalnych inwestycji.

W czasie modernizacji budynku na potrzeby onkologii oddział położniczo-ginekologiczny pozostanie w gmachu.

- Część oddziału zostanie przemieszczona do innych pomieszczeń, ale generalnie oddział pozostanie w budynku szpital im. Śniadeckiego przy ul. Warszawskiej. Rozważamy różne koncepcje nowej lokalizacji. Wśród opcji jest powstający właśnie kompleks przy ul. Skłodowskiej, gdzie znajdzie się blok operacyjny szpitala wojewódzkiego. Najlepiej, by wszystkie oddziały szpitalne znajdowały się w jednym miejscu - dodaje dyrektor Mickiewicz.

Więcej: www.poranny.pl
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum