Białystok: w przyszłym roku będą budować nową siedzibę Pogotowia

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 21 września 2009 13:13

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku 15 października wyłoni w przetargu wykonawcę robót adaptacyjnych budynku, do którego pogotowie przeprowadzi się w połowie 2009 r.

Białystok: w przyszłym roku będą budować nową siedzibę Pogotowia
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

– Mamy już gotowy projekt budowlano-wykonawczy, czekamy tylko na pozwolenie na budowę, ale wszystko odbywa się zgodnie z planem - mówi Lech Wasilewski, dyrektor biura inwestycji w Podlaskim Urzędzie Marszałkowskim. – Jest już nawet parę ofert od firm budowlanych, przypuszczam jednak, że inne wpłyną ostatniego dnia. Zainteresowanie tym projektem w każdym razie jest.

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego mieści się w prowizorycznym budynku. Nowy obiekt został nawet wybudowany, ale na dokończenie prac zabrakło pieniędzy – podaje Gazeta Wyborcza. Teraz zostanie zrewitalizowany wspólnymi siłami Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku i pogotowia. Z budynku bowiem będą korzystać zarówno urząd jak i pogotowie.

– Naszym podstawowym celem w najbliższej przyszłości będzie zagospodarowanie wszystkich obiektów, które są na razie pustostanami, oraz budowa garażu podziemnego dla pogotowia z regulowaną temperaturą, dzięki czemu nawet w okresie zimowym karetki, jak i delikatny sprzęt, w jaki są wyposażone, będzie należycie zabezpieczony – podkreśla Lech Wasilewski.

W nowym obiekcie trzy pierwsze kondygnacje będą należeć do pogotowia, dwa wyższe piętra zajmie na swoje potrzeby Urząd Marszałkowski, który nie zdradza, przed ogłoszeniem wyników przetargu, wartości tej inwestycji.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze