Białystok: w lutym zakończenie inwestycji

Autor: Kurier Poranny/Rynek Zdrowia • • 10 listopada 2012 16:57

Początkowo zakładano, że 9 listopada zostanie zakończona praca przy nowym skrzydle szpitala wojewódzkiego w Białymstoku, jednak prace przeciągną się do lutego przyszłego roku. Trwają już prace wykończeniowe wnętrz. Część pomieszczeń zostanie wykończona już w listopadzie i w grudniu

Białystok: w lutym zakończenie inwestycji
Pierwsi pacjenci Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Białymstoku będą mogli być operowani w lepszych warunkach w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Jeszcze wiosną była mowa o uruchomieniu bloku - i pozostałej część budynku - od nowego roku. Jednak wykonawca spóźnił się z robotami. Na dodatek na dostawę aparatów rtg dla rozbudowanej placówki trzeba było przeprowadzić aż trzy przetargi.

Zmiany w szpitalu są imponujące. Siedem nowoczesnych i przestronnych sal operacyjnych, każda z oddzielnym pomieszczeniem do przygotowania pacjenta do operacji. Wyposażone w klimatyzację, specjalne filtry do oczyszczania i nawilżania powietrza.

W grudniu na pierwszym piętrze nowego budynku, gdzie mieści się blok operacyjny, będą montowane elementy takie jak np. stoły operacyjne i lampy. Koszt wyposażenia to ponad 16 mln zł. Blok będzie oddany w styczniu. Całościowy koszt tego etapu inwestycji, która zakończy się w lutym, wyniesie 45 mln zł.

Więcej: www.poranny.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum