Białystok: umowa na modernizację podpisana

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 11 lutego 2013 17:58

Prawie 170 mln zł kosztować będzie modernizacja starej części Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Umowa w tej sprawie została już podpisana.

Białystok: umowa na modernizację podpisana
Modernizacja zacznie się w 2014 r., gdy zakończy się budowa nowej części szpitala. Cała inwestycja jest warta ponad 500 mln zł i ma się zakończyć w 2017 roku. Prowadzona jest przez Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, a finansowana w całości z budżetu państwa.

Katarzyna Malinowska-Olczyk, rzecznik szpitala  poinformowała, że oprócz modernizacji obecnego budynku, przeprowadzona będzie także jego częściowa nadbudowa. Po zmianach największą powierzchnię będzie miała Klinika Hematologii, gdzie zdecydowanie poprawią się warunki leczenia - sale będą 1-2 osobowe z łazienkami, a liczba łóżek zwiększy się z 30 do 37. Powstanie również 5-łóżkowy pododdział przeszczepu szpiku.

Jak dodała Malinowska-Olczyk, nowością będzie stacja dializ a także ośrodek badań klinicznych. W ramach inwestycji powstanie też wielopoziomowy parking szpitala.

Wykonawcą modernizacji starej części szpitala jest Budimex SA. Firma też jest wykonawcą nowej części placówki. Według harmonogramu prawdopodobnie jesienią rozpocznie się przenoszenie tam pierwszych klinik. Będzie to najnowocześniejszy w regionie budynek szpitalny, z lądowiskiem dla śmigłowców na podgrzewanym dachu.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku przyjmuje rocznie około 32 tys. pacjentów na oddziałach i 130 tys. w poradniach. Jest największym i najbardziej specjalistycznym szpitalem leczącym dorosłych pacjentów w województwie podlaskim.

To również baza dydaktyczna dla studentów z kraju i zagranicy i młodych lekarzy, którzy kształcą się na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum