Białystok: trzy duże dotacje dla szpitala im. Śniadeckiego

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 21 maja 2014 10:43

Wojewódzki Szpital Zespolony im. J. Śniadeckiego w Białymstoku otrzyma z budżetu państwa trzy dotacje, które w sumie wyniosą ponad 25,6 mln zł.

Pieniądze umożliwią realizację drugiego etapu przebudowy szpitala, trwającej od kilku lat - podaje Jan Kwasowski, rzecznik prasowy marszałka woj. podlaskiego.

Pierwsza dotacja - w wysokości 10,4 mln zł - wykorzystana zostanie na przebudowę i rozbudowę trzech budynków w pobliżu bloku operacyjnego, oddanego do użytku w 2013 r. Znajdą się w nich oddziały zabiegowe. Ponadto rozpoczęta zostanie przebudowa jednego piętra w kolejnym budynku na potrzeby intensywnej terapii oraz nadbudowa dwóch pięter dla laryngologii i okulistyki. Do tego dochodzi dobudowa windy zewnętrznej do jednego z budynków. Całkowity koszt tych inwestycji wyniesie ponad 62 mln zł i jest rozłożony na kilka lat.

Druga dotacja - ponad 12,6 mln zł - związana jest z konieczną przebudową i rozbudową kolejnych budynków przy ulicy Skłodowskiej-Curie nr 26, do których zostaną przeniesione oddziały ginekologiczno-położnicze oraz neonatologii z ulicy Warszawskiej. Łączny koszt tych inwestycji wyniesie ponad 45 mln zł.

Natomiast 2,5 mln zł z trzeciej dotacji posłuży do opracowania dokumentacji przebudowy i rozbudowy kolejnych obiektów po obu stronach ulicy Skłodowskiej-Curie, m.in. dla potrzeb oddziału ratunkowego.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum