Białystok: szpital MSW inwestuje w endoskopię i nie tylko

Autor: Gazeta Współczesna/Rynek Zdrowia • • 04 sierpnia 2013 17:01

Białostocki Szpital MSW rozbudowuje pracownię endoskopową i kupuje nowy sprzęt artroskopowy. To pozwoli na wykonywanie większej liczby badań i zabiegów.

Białystok: szpital MSW inwestuje w endoskopię i nie tylko

- Sytuacja finansowa szpitala jest na tyle dobra, że możemy inwestować - mówi Marek Chojnowski, dyrektor szpitala MSW w Białymstoku. - Tego oczekują od nas pacjenci. A szpital musi na siebie zarabiać.

Jeszcze w tym roku placówka zamierza poczynić kilka istotnych inwestycji, które mają poprawić jakość obsługi pacjentów i zmniejszyć kolejki. - W sumie za ok. milion zł przebudowujemy i rozbudowujemy pracownię endoskopową - mówi dyrektor. - Obok dotychczasowej tworzymy nową pracownię i uzbrajamy ją w sprzęt. Kupujemy wideogastroskopy, wideokolonoskopy, nowoczesną myjnię. Dzięki temu zdecydowanie zwiększymy ilość wykonywanych świadczeń z zakresu szybkiej i precyzyjnej diagnostyki układu pokarmowego.

Za ok. 150 tys. szpital chce kupić także sprzęt do artroskopii. - Robimy już te zabiegi, ale chcemy wykonywać ich więcej oraz wejść na wyższy poziom, jeśli chodzi o artroskopię barku i biodra - dodaje Marek Chojnowski. - Kupujemy specjalne zestawy sprzętu i przystawki do stołu operacyjnego, a w przyszłości stół operacyjny.

Więcej: wspolczesna.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum