Radio Białystok, DMX/Rynek Zdrowia | 01-12-2011 19:56

Białystok: sprzęt od WOŚP trafi do dwóch szpitali

Sprzęt zakupiony przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy (WOŚP) trafi do Kliniki Chirurgii Dziecięcej oraz Kliniki Pediatrii i Nefrologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. L. Zamenhofa oraz na oddział chorób dzieci i młodzieży Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. J. Śniadeckiego w Białymstoku.

Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny im. L. Zamenhofa otrzyma od WOŚP m.in. zestaw laparoskopowy i cystoskopy. Do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. J. Śniadeckiego trafi aparat do pomiaru ciśnienia krwi - informuje Radio Białystok.

Przypomnijmy, że podczas 35. konkursu Fundacji WOŚP zakupiono 268 urządzeń medycznych. Na zakupione urządzenia (m.in. aparaty USG, pediatryczne zestawy laparoskopowe, zestawy do cystoskopii) ze specjalistycznymi szkoleniami dla personelu medycznego oraz dodatkowymi gwarancjami ze strony oferentów fundacja wydała 9,4 mln zł.

Był to drugi konkurs w tym roku. Fundacja WOŚP za pieniądze z XIX Finału WOŚP zakupiła już 321 urządzeń dla oddziałów nefrologicznych i intensywnej terapii dziecka o wartości ponad 11,8 mln zł. XIX Finał WOŚP odbył się 9 stycznia 2011 r., na zakup sprzętu dla oddziałów nefrologicznych i urologicznych zebrano wówczas 47 mln zł. Podczas XX Finału WOŚP, który odbędzie się 8 stycznia przyszłego roku, fundacja będzie zbierać pieniądze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.