Białystok: sprzedaż działek w parku technologicznym

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 24 września 2013 17:20

Miasto Białystok wystawiło na sprzedaż w przetargu pierwszą działkę pod inwestycje na terenie Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego (BPN-T). Grunt ma powierzchnię ponad 1,6 ha - podaje Biuletyn Informacji Publicznej miasta.

Białystok: sprzedaż działek w parku technologicznym
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Cena wywoławcza działki to ponad 2,5 mln zł netto. Czy zgłoszą się chętni, będzie wiadomo pod koniec listopada.

Wszystkie działki pod inwestycje, które powstały wokół parku naukowo-technologicznego w Białymstoku mają łączną powierzchnię 23,1 ha. Na razie miasto nie zamierza ogłaszać kolejnych przetargów na te grunty, a skoncentruje się na znalezieniu inwestorów na grunty w ramach już ogłoszonych przetargów, w tym znajdujące się w sąsiedztwie parku w podstrefie Białystok Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Projekt budowy Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego oprócz wzniesienia dwóch budynków: inkubatora technologicznego oraz centrum technologicznego obejmował również uzbrojenie 23 hektarów gruntów. Zakończenie budowy parku opóźnia się. W ubiegłym tygodniu miasto poinformowało, że zostały wstrzymane odbiory budynków, gdyż zauważono różne braki, do których usunięcia wezwano wykonawcę. Park miał być otwierany jesienią, ale teraz nie wiadomo, kiedy to się stanie.

Na działkach inwestycyjnych wokół BPN-T mogą się lokować przedsięwzięcia produkcyjne i usługowe o charakterze innowacyjnym. Zgodnie z wymogami, firma musi mieć ocenę stopnia innowacyjności swojego pomysłu wydaną przez specjalną komisję oceniającą przy BPN-T.

Jak podaje BPN-T na swojej stronie internetowej, 23 hektary gruntów podzielono na 27 obszarów inwestycyjnych o różnych powierzchniach: od 0,5 ha do 1,5 ha.

Koszt powstania BPN-T to blisko 167,5 mln zł, z czego 120 mln zł stanowi dotacja z UE z programu Rozwój Polski Wschodniej. To jedna z największych inwestycji realizowanych przez władze Białegostoku z udziałem środków unijnych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze