Białystok: przetarg na nowego wykonawcę rozbudowy onkologii

Autor: Kurier Poranny/Rynek Zdrowia • • 13 maja 2014 15:26

W najbliższych dniach zostanie ogłoszony przetarg na dokończenie rozbudowy Białostockiego Centrum Onkologii. Dyrekcja szpitala rozwiązała bowiem umowę z firmą Polbud, która będzie musiała zapłacić karę.

Modernizacja BCO jest współfinansowana z pieniędzy unijnych. Musi się zakończyć do końca kwietnia 2015 roku, bo inaczej dofinansowanie może przepaść. Tymczasem poziom zaawansowania prac budowlanych przekroczył dopiero połowę.

Ogromna inwestycja o wartości ponad 49 mln zł początkowo realizowana była z budżetu województwa i środków własnych BCO. W 2013 r. Zarząd Województwa przeznaczył na kontynuowanie projektu ponad 28 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Głównym wykonawcą robót była spółka akcyjna Polbud. Prace od początku przeciągały się, zmieniali się kierownicy i inżynierowie budowy. W końcu grudnia 2013 roku zaawansowanie robót wynosiło jedynie 51 procent. Ostatnio w prasie pojawiła się informacja, że został złożony wniosek o upadłość Polbudu.

W tej sytuacji Marzena Juczewska, dyrektor BCO, poinformowała zarząd województwa, że zamierza odstąpić od umowy ze spółką Polbud i ogłosić przetarg na nowego wykonawcę. Zawarcie umowy ma nastąpić przed końcem lipca br. Zakończenie inwestycji przewidywane jest za rok.
Marszałkowie zaakceptowali te zamierzenia.

Więcej: www.poranny.pl 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum