Białystok: powstanie centrum psychiatrii - są środki unijne i pieniądze z MZ

Autor: Kurier Poranny/Rynek Zdrowia • • 24 stycznia 2019 15:11

W Białymstoku w rejonie ulic Wołodyjowskiego i Skłodowskiej-Curie powstanie centrum psychiatrii. Inwestycja planowana jest na działkach stanowiących własność Uniwersytetu Medycznego.

Białystok: powstanie centrum psychiatrii - są środki unijne i pieniądze z MZ
Inwestycja planowana jest na działkach stanowiących własność Uniwersytetu Medycznego Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Część środków na realizację tego przedsięwzięcia obiecał już zarząd województwa podlaskiego - chodzi o kwotę 17 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego. Udało się też uzyskać obietnicę 23 mln zł z Ministerstwa Zdrowia - informuje Kurier Poranny.

Centrum ma powstać w ciągu dwóch i pół roku. Zlokalizowanie w jednym miejscu psychiatrii dziecięcej i dla dorosłych ma umożliwić zachowanie ciągłości terapii w przypadku młodzieży, która podczas leczenia osiągnie pełnoletność.

Wcześniej, bo już jesienią br., w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku ruszy 20-łóżkowy, przejściowy oddział psychiatryczny dla dzieci. Od stycznia br. w szpitalu działa już poradnia psychiatrii dziecięcej.

Więcej: www.poranny.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum